Зустріч з дітьми-акторами театру "Вільних та небайдужих"

Діти зі Львова зібрали понад мільйон гривень на бойовий літак для захисників України.

Сьогодні, 19 вересня, до Львівської ОВА завітали юні актори театральної студії «Школа мистецтв вільних та небайдужих». Своїми виставами у США діти зібрали понад мільйон гривень на бойовий літак для захисників України.

У серпні діти з театральної студії їздили у тур США з виставою «Мама по скайпу». В межах туру вони відвідали Йонкерс, Бруклін, Філадельфію, Гартфорд та Бостон. За час туру вдалось зібрати більше ніж 25 тисяч доларів, а це понад 1 мільйон гривень. Зібрані кошти скерували у фонд «Авіація Галичини» на ініціативу «Купи мені бойовий літак».

Під час зустрічі з очільником Львівщини Максимом Козицьким діти поділились враженнями від гастролей, а також розповіли про свої захоплення.

«Наймолодшому учасникові театральної студії всього 7 років, а найстаршим – 14. Кожен з них – це окрема творча та неймовірно здібна особистість. Говорили сьогодні про улюблені фільми, книги, уроки в школах. Та найбільший запал в очах викликали саме розмови про театр, адже, як зізнались діти, для багатьох театр – це не просто хобі, а майбутня професія. Завдяки своїм творчим виставам у США діти зібрали понад мільйон гривень для допомоги нашим захисникам. Це чудовий приклад для наслідування. Саме такі юні хлопці та дівчата вкотре доводять, що нашу націю не перемогти», – наголосив Максим Козицький.

Принагідно очільник Львівщини вручив учасникам театральної студії подяки. За популяризацію українського мистецтва за кордоном та активну громадянську національно-патріотичну позицію подяки отримали: Ганна Онещак, Олексій Онещак, Софія Гой, Анастасія Мисюга, Христина Гнєдко, Ніколь Бодюк, Вікторія Хожемпа, Маргарита Кузьма. Окремо відзначили керівника студії Олега Онещака. У мирний час Олег був актором Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, а зараз – солдат Збройних Сил України.

Виставу група акторів-підлітків театральної студії «Школа мистецтв вільних та небайдужих» створила за однойменною книгою «Мама по скайпу». Історія підіймає тему соціального сирітства, а в ширшому розумінні – прірви між поколінням батьків та дітей. Вона про дітей, які мають батьків і в той же час не мають їх поруч. Про мам та татів, які їдуть в інші країни заробляти на життя і водночас втрачають справжнє життя, яке у них є в Україні.

Виставка українських дітей набула широкого розголосу серед місцевого населення, особливу увагу на неї звернули американські ЗМІ, такі як: The New York Times, Thinking theatre NYC, Euronews, Brooklyn Paper, The Boston Globe, American Theatre, Women around town, та інші.