Навчання для кандидатів в усиновлювачі

Сьогодні, 19 вересня, розпочався перший етап семиденного навчання тренерів для підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі.

Навчання проводять висококваліфіковані тренери з МБО «Партнерство «Кожній дитині», експерти Проєкту з моніторингу та забезпечення потреб дітей в сімейних формах виховання в умовах воєнного стану, консультанти Проєкту з навчально-методичної діяльності в умовах воєнного стану.

«Учасники навчання, це група тренерів із всіх регіонів України, які мають досвід тренерської діяльності, але не мають сертифікатів діючих програм підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі», - повідомив начальник служби у справах дітей Володимир Лис.

Упродовж семи днів учасники навчання теоретично та практично опрацюють ряд тем, а саме:

  • «Цінності та характеристика сім’ї»,
  • «Нормативно-правові засади забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми»,
  • «Роль сім’ї у задоволенні потреби дитини»,
  • «Основні закономірності розвитку дитини на різних вікових етапах»,
  • «Підготовка до змін в особистому житті. Знайомство з дитиною»,
  • «Адаптація дитини в новій сім’ї»,
  • «Психологічна травма та її наслідки для дитини»,
  • «Поведінка дитини. Зміст і методи сімейного виховання».

Навчання розпочалось межах реалізації проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» представниками МБО «Партнерство «Кожній дитині» за підтримки Міністерства соцальної політики України, Служби у справах дітей ЛОВА, Львівського обласного центру соціальних служб.

Довідково:

МБО «Партнерство «Кожній дитині» – міжнародна благодійна організація, що сприяє реформуванню системи забезпечення прав дитини та розвитку соціальних послуг для вразливих сімей і дітей в Україні з 1998 року. Організація професійно допомагає сім’ям, громадам, державі забезпечувати право кожної дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі.